Які бувають види активного відпочинку
Активним відпочинком називається вид дозвілля, який вимагає рівномірного напруження всіх м'язів організму. Внаслідок виконання одноманітних рухів, пов'язаних з професійною діяльністю, у більшості людей розвивається гіпертонус одних м'язів і гипотонус інших м'язів. Такий стан може стати причиною розвитку різних захворювань. Люди, які проводять відпустку активно, відновлюють нормальний тонус мускулатури. Тому вони відчувають себе після відпочинку бадьорими і енергійними. Існує кілька видів активного відпочинку, кожен з яких має свої переваги.
Спортивний туризм
Такий вид відпочинку віддають перевагу люди, які люблять займатися спортом. Спортивний туризм поділяють на кілька категорій:
- піший;
- гірський;
- лижний;
- вело;
- водний;
- спелео.
Любителі пішого туризму ходять в походи по заздалегідь визначеним маршрутом. Відвідування бувають одноденними і багатоденними. Залежно від фізичної підготовки і досвідченості туристів, вони переміщаються по рівній місцевості або по території зі складними протяжними перешкодами. Маршрути бувають лінійними і кільцевими. Під час лінійного походу туристи несуть все спорядження на собі. При кільцевому маршруті вони йдуть без нічого, оскільки періодично повертаються на базу.
До гірського туризму відноситься альпінізм і скелелазіння. Для такого виду активного відпочинку необхідна хороша фізична підготовка і дороге спорядження. Люди, які люблять досліджувати печери (спелеотуризм), також повинні добре підготуватися до походу. Займатися лижним і велотуризмом можуть тільки ті люди, які добре володіють засобом пересування. Водні види туризму доступні навіть новачкам. Дайвінг, сплави на байдарках (рафтинг) і подорожі на яхтах здійснюються переважно в супроводі підготовлених інструкторів.
Оздоровчий відпочинок
Оздоровчий відпочинок вибирають люди, що уникають інтенсивних фізичних навантажень. Такий вид активного дозвілля може бути спрямований на відновлення душевних сил і на лікування певних захворювань. Він рекомендується людям, яким призначені реабілітаційні заходи після операції або перенесеного важкого захворювання.
До оздоровчого активного відпочинку відносяться прогулянки лісом і околицях, біг підтюпцем, скандинавська ходьба, купання в природних водоймах, збір ягід, грибів і трав, любительська полювання та риболовля, а також посильна робота на фермі. Неспішні прогулянки по гірському лісі ідеально підходять для реабілітаційного періоду. Тому багато лікарів рекомендують своїм пацієнтам активний відпочинок в Карпатах . Туристи можуть подорожувати верхи, на велосипеді або на лижах, чи не переміщаючись на великі відстані.
Культурно-пізнавальний відпочинок
До такого виду активного відпочинку відносяться всілякі екскурсії. В екскурсійну програму може входити огляд пам'яток архітектури, історичних місць, на території яких відбувалися важливі події, пам'яток природного походження, а також відвідування національних парків, ботанічних садів та музеїв. Екскурсії можуть здійснюватися з різними цілями:
- історичними;
- археологічними;
- краєзнавчими;
- етнографічними.
До культурно-пізнавальному відпочинку відносяться шоп-тури, відвідування розважальних центрів, аквапарків та парків відпочинку. Туристи можуть подорожувати в межах одного міста або відвідувати різні регіони і країни. Тривалі подорожі здійснюються за допомогою водного, повітряного і наземного транспорту.
Корпоративний відпочинок
Сучасні компанії приділяють велику увагу атмосфері в робочому колективі. Поліпшити відносини між співробітниками і прищепити командний дух допомагає спільний активний відпочинок. Згуртувати працівників компанії дозволяють різні види колективного дозвілля:
- командні види спорту;
- пейнтбол;
- лазертаг;
- страйкбол;
- тимбилдинг;
- мотузкові містечка;
- спортивне орієнтування;
- геокешинг.
Корпоративний вид відпочинку організують на туристичних або спортивних базах, за містом або в спеціально обладнаних центрах. Ігри та змагання привчають колег терпимо ставитися до помилок один одного і надавати підтримку у важких ситуаціях.