Статті

Куди поїхати восени в Україні: 5 кращих ідей

Багато людей вважають за краще проводити відпустку не влітку, а восени. Осінній сезон називають оксамитовим, оскільки він є більш комфортним. Уже в кінці серпня виснажлива спека відступає. У вересні-жовтні в Україні встановлюється тепла погода, яка дозволяє насолодитися як пляжним, так і активним відпочинком, не побоюючись отримати опіки або тепловий удар. Перевагою осіннього відпочинку в Україні є неймовірна краса природи. Щоб відпустка подарувала нові враження і допомогла відновити сили, потрібно заздалегідь вибрати маршрут.

Відпочинок в Карпатах 

Досвідчені мандрівники вважають, що  кращий відпочинок в Карпатах може бути тільки восени. Покриті лісами гори в вересні-листопаді перетворюються на майстерно витканий килим, яскравість фарб якого підкреслює синє небо. Восени повітря в Карпатах стає тягучим і пряним. Воно насичується ароматом численних трав.

Вечірня прохолода налаштовує на відвідування гуцульської лазні. Гарячий пар, що містить ефірні масла і фітонциди гірських трав, допоможуть оздоровитися, відновити сили і омолодитися. Восени відпочиваючі можуть отримати незабутнє задоволення від збору ягід, горіхів і грибів. У прохолодну погоду приємно ходити на екскурсії і відвідувати басейни з термальною водою.

Озеро Синевир

Відпочиваючи в Карпатах, треба обов'язково відвідати озеро Синевир, яке вважається одним з 7 чудес України. За легендою, воно сформувалося зі сліз дівчини на ім'я Синь, що оплакує загибель свого коханого. З висоти пташиного польоту озеро нагадує око. Роль зіниці виконує камінь, який знаходиться посередині озера.

Навколишні ліси надають озеру казкову красу і таємничість. Мальовнича місцевість приваблює художників, фотографів, романтиків і кінорежисерів з усього світу. Багато молодят прагнуть приїхати до озера в день свого весілля, щоб тут дати клятву вірності. Люди вірять, що клятва на озері Синевир допоможе молодим благополучно пережити всі випробування.

Осінній відпочинок в Україні на Азовському морі 

Восени можна насолодитися пляжним відпочинком на узбережжі Азовського моря в Кирилівці. Курорт знаходиться далеко від промислових зон, тому він може порадувати відпочиваючих чистим піском, морем і повітрям. У вересні температура води в Азовському морі може досягати 23-26 градусів, тому похлюпатися у воді можуть не тільки дорослі, але навіть малюки.

Період з жовтня до листопада добре підходить для оздоровлення. В цей час на узбережжі Азовського моря часто спостерігаються шторми і тумани, під час яких повітря наповнюється вологою. Насичене морськими солями і фітонцидами морських водоростей повітря робить благотворний вплив на організм людини.

День міста в Чернівцях 

У Чернівцях відзначають день міста 7 жовтня. Це чудовий привід, щоб відвідати місто-музей. У ньому знаходиться один з найстаріших університетів України, відкритий в 1875 році. Будівля університету, нагадує казковий Гоґвардс, є перлиною української архітектури. Воно внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У XIX столітті місто було центром богемного життя Європи. У нього з'їжджалися відомі вчені, музиканти та письменники з різних країн. Саме тоді Чернівці стали називати таємною столицею Європи, в якій «вулиці підмітають трояндами, а книгарень більше, ніж пекарень».

В день міста в Чернівцях відкриваються ярмарки, на яких влаштовують майстер-класи для дітей і дорослих. Під відкритим небом проводять виставки художників, концерти та театральні вистави. Численні вуличні ресторани дозволяють насолоджуватися святковими заходами і міською архітектурою, дегустуючи ароматні вина і вишукані страви.

Фестиваль дерунів у Коростені

Фестиваль дерунів у Коростені - відмінний варіант осіннього відпочинку в Україні. Він проходить у другу суботу вересня. Стародавнє місто, історія якого налічує 13 століть, колись був столицею племені древлян. У ньому до цих пір проживають нащадки великих російських князів.

Перед початком свята гості відправляються на екскурсію по пам'ятних місцях Коростеня. Всі бажаючі можуть побачити місце, на якому багато століть назад знаходилася резиденція князя Мала, а також Ольгінська церква. Після екскурсії зголоднілим гостям пропонують деруни різних видів та інші страви з картоплі. Активні гості можуть позмагатися в силі під час конкурсу «Дерунянське триборство» і вибрати найкращий дерун.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини