Статті

Карпатський мед - чи все ми знаємо про нього?

Гірський мед є найціннішим, оскільки його збирають в екологічно чистих регіонах. Він цінується не тільки за чистоту і чудові смакові якості, але також і за лікувальні властивості. Зростаючі в сприятливих умовах гірські трави накопичують більше корисних речовин, ніж їх рівнинні родичі. Оскільки гірський мед є полифлерним (зібраним з різних видів диких рослин), він містить величезну кількість корисних речовин. Багатство складу карпатського меду обумовлено високою активністю місцевих бджіл. Вони здатні контролювати великі території і швидко знаходити багаті нектаром рослини.

Склад карпатського меду 

Головними компонентами меду є фруктоза і глюкоза - продукти переробки сахарози, що міститься в квітковому нектарі. Процес перетворення сахарози в глюкозу і фруктозу відбувається під дією ферментів, які виділяють бджоли. Карпатські бджоли виробляють велику кількість ферментів, тому мед, який вони виробляють, багатий на глюкозу і фруктозу. Їх частка досягає 76-82%.

Крім ферментів бджоли виділяють секрети, які містять органічні кислоти. Кислоти також проникають в мед з нектару і синтезуються під час ферментації сахарози. Органічні кислоти прискорюють ферментативні процеси і підсилюють бактерицидні якості меду. Карпатський продукт має оптимальну кислотність, тому він володіє відмінним смаком.

В карпатському меді міститься велика кількість зольних компонентів (що містяться в рослинах мінеральних речовин). Продукт є джерелом сірки, калію, марганцю, йоду, цинку, міді, кальцію, фосфору, магнію, кобальту та інших елементів, важливих для організму людини. Багато сполук присутні в карпатському меді в такій же пропорції, в якій вони містяться в людській крові. Зольність меду (кількість і склад мікроелементів) залежить від типу рослин, з яких був зібраний нектар. Карпатський продукт багатий не тільки мікроелементами, а й вітамінами. У ньому містяться вітаміни групи В (В1, В2, В5, В6), а також Н, РР, Е і С.

Корисні властивості карпатського меду 

Оскільки карпатський мед має виражені бактерицидні властивості, він здатний швидко пригнічувати ріст чисельності патогенних мікроорганізмів, в тому числі тих, які мають низьку чутливість до лікарських препаратів. Тому препарат застосовують при лікуванні захворювань органів дихальної системи і дерматологічних патологій. Мед не тільки успішно нейтралізує патогени, але і допомагає відновити зруйновані тканини шкіри і слизової. Він має загальнозміцнювальну і імуномодулюючу дію на організм, допомагаючи відновитися після важкого захворювання або операції.

Карпатський мед застосовують для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Багатий на глюкозу й фруктозу продукт легко засвоюється. Він допомагає поліпшити стан слизової оболонки травної системи і знизити кислотність шлункового соку. Мед виявляє легку послаблюючу дію. При тривалому використанні він сприяє регуляції рухової активності кишечника.

Карпатські бджоли допомагають людині оздоровитися не тільки за допомогою виробленого ними меду. На людський організм надає лікувальну дію звук рухомих крил комах. Люди давно помітили, що поруч з роєм бджіл швидше відновлюються сили і поліпшується самопочуття. Проведені експерименти підтвердили наявність лікувального ефекту від виробленого крилами бджіл звуку. Частота коливань звукових хвиль, що створюють комахи, збігається з частотою вібрації внутрішньоклітинної рідини людини і підсилює її (явище резонансу). Тому стан всього організму поліпшується.

Щоб домогтися максимального ефекту, апітерапевт рекомендують спати на ящику з роєм бджіл.  Сон на вуликах  допомагає полегшити стан при різних хворобах, заспокоїти нервову систему і підвищити працездатність. Під час сну людина вдихає повітря, насичене ароматами гірських трав, оскільки в вуликах накопичується пилок великої кількості  рослин. Аромотерапія підсилює ефект біорезонансу.

 

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини