Розваги

Виїзні екскурсії в Карпатах

"Підзахарецький етнографічний та краєзнавчий музей"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - Скеля Закам'яніла Багачка - с.Підзахаричі (етнографічний та краєзнавчий музей) - еко-курорт "Хутір Тихий"

Даний автобусний тур включає в себе знайомство одразу з декількома культурно-історичними та природними перлинами Гуцульщини. Під час переїзду до с.Підзахаричі запланована зупинка з можливістю проведення фотосесії біля унікального природного утворення - скелі Закам'яніла Багачка, яка знаходиться в с.Усть-Путила. Під час екскурсії Ви дізнаєтеся, чому вона так називається і почуєте легенду про її походження. 

Також для бажаючих можлива зупинка для проведення фотосесії в місті впадання р. Путилка в р. Черемош. Черемош - це найшвидша і найбільш непередбачувана річка Карпат.

В центрі с. Підзахаричі розташований музей етнографії та краєзнавства Гуцульщини, в якому представлені предмети старовини, писанкарства, вишивки, різбярства. Також тут представлені мистецькі роботи майстрині-художниці Ксенії Колотило. Поруч із музеєм встановлений своєрідний дерев'яний пам'ятник Гарчику-велетню, який вже встиг стати символом села Підзахаричі. Це село відоме ще й тим, що в ньому проводиться гумористичний гуцульський фестиваль "Підзахарецький Гарчик". Тут Ви дізнаєтесь, що на Гуцульщині називають гарчиком. Екскурсію по музею етнографії та краєзнавства проводить директор і організатор музею.

Час екскурсії по музею - 45 хв.

Загальний час екскурсії: 5 год. (до 6-ти чол.)

"Містечко Австро-Угорської імперії Селятин"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - с.Селятин - с.Шепіт - с.Селятин - еко-курорт "Хутір Тихий"

Селятин (SELETIN), що знаходиться на кордоні з Румунією над річкою Сучавою, є одним із найстаріших поселень Буковинської Гуцульщини. Вперше село згадується в грамоті молдавського князя Стефана ІІІ від 13 березня 1490 року, як власність Путнянського монастиря. Сьогодні цей відомий православний монастир знаходиться на території Румунії. За часів Австро-Угорської імперії з Селятина курсував регулярний потяг до Відня. Окрім цього, два причіпних вагони курсували з Селятина до Парижу. В селі збереглася будівля залізничної станції часів Австро-Угорської імперії.

На території с. Селятин екскурсанти мають можливість відвідати одну з найдавніших дерев'яних споруд - церкву XVІІ сторіччя, зроблену без жодного цвяха. 

В с. Шепіт екскурсантам пропонується можливість відвідин ще однієї старовинної дерев'яної церкви, також створеної без жодного цвяха.

Важливо! Для участі в даній екскурсії необхідно мати при собі посвідчення особи. Селятин знаходиться в прикордонній смузі, тому при в'їзді потрібно надати документи прикордонникам.

Час екскурсії: 4 год. (до 6-ти чол.)

"Музей-садиба письменника Юрія Федьковича"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - Путила - садиба Федьковича - Путила - Еко-курорт "Хутір Тихий"

На березі річки Путилки, розкинулося просторе подвір'я, на якому знаходиться родинна хата Ю. Федьковича, а поруч-криниця, з якої пив воду письменник. Саме тут майбутній письменник народився, зростав, тут формувався його пісенний талант, звідси повела його дорога у непрості життєві круговерті, у складнощі буднів громадського діяча, у чарівний і загадковий світ поета-лірика. Але завжди, де б не доводилося йому бути, він залишався гуцулом з Карпат. В музеї знаходяться унікальні експонати, предмети одягу, побуту, котрі належали самому письменнику та його родині. Будинок побудований на початку XVІІІ століття. 

Екскурсійна програма даного туру складається з трьох частин:

  • відвідини садиби-музею Ю. Федьковича (літературна та краєзнавча частини) - екскурсію проводить директор музею, чудовий знавець історії Путильського краю. Під час музейної екскурсії екскурсанти мають можливість не тільки дізнатись більше про історію, творчу та громадську діяльність знаменитого гуцула Юрія Федьковича, а й скуштувати екзотичні гуцульські настоянки з посуду часів Австро-Угорської імперії та запити їх водою з родинної криниці письменника.
  • відвідування Свято-Миколаївської церкви. Церква побудована в 1886 році.
  • прогулянка по Путильському ринку з можливістю придбання сувенірної продукції традиційних гуцульських промислів.

Час екскурсії: 3 год. (до 6-ти чол.)

"Гуцульський сувенірний шопінг"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - с.Кути - м.Косів (ринок гуцульських народних промислів) - еко-курорт "Хутір Тихий".

Косівський ринок відомий далеко за межами Гуцульщини. Славиться він автентичними художніми виробами народних майстрів: вишиванками, писанками, дерев'яним та керамічним посудом, тканими килимами, продуктами різбярства, виробами з металу, шкіри, хутра. У будь-якої людини, котра вперше попадає на територію Косівського ринку гуцульських народних промислів, просто перехоплює подих від краси та оригінальності виробів народних умільців. Дуже часто мікроавтобус "Хутора Тихого" повертається на курорт заповнений майже під дах різноманітними сувенірами та художніми виробами.

Час екскурсії: 4-5 год. (до 6-ти чол.)

"Путильська молочарня"

Пропонуємо здійснити цікаву та пізнавальну екскурсію на місцевий завод по переробці молока "Путильська молочарня". Саме тут, із найкориснішого карпатського молока, народжуються натуральні йогурти, кефір, ряжанка, сметана та сир.

"Путильська молочарня" відкриває двері усім бажаючим поринути в чарівний світ створення молочних продуктів. Ви побачите, як свіже молоко перетворюється у Ваші улюблені смаколики, та дізнаєтеся багато нового про цей складний, але дуже цікавий процес.

Протягом екскурсії цехами молокозаводу Вас супроводжуватимуть технологи, які поділяться секретами приготування натуральної продукції з коротким терміном придатності. Ви зможете побачити "серце" виробництва, сучасну фасувальну техніку та холодильну кімнату, яка зберігає свіжість та всю поживність молочних продуктів.

Захоплююча подорож світом молочних рік закінчується дегустацією натуральної продукції, виготовленої з унікального за своєю користю карпатського молока.

Екскурсія на "Путильську молочарню" неодмінно залишить незабутні враження як дорослим, так і дітям.

Час екскурсії: 2-3 год. (до 6-ти чол.)

 "Озеро Гірське Око"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - с.Шепіт  - оз.Гірське Око - еко-курорт "Хутір Тихий"

Гірське Око - озеро природного походження. Це його офіційна назва - так записано у каталозі Заповідних місць Карпат. У гуцулів воно має й інші назви - Буковинське, Карпатське, Чорне Око. Озеро має форму загадкової намистини в обіймах вічнозелених ялин, які милуються своєю красою у водяному люстерку. Багато чого вже відомо про Гірське Око, але багато таємниць залишаються досі не розгаданими. І одна з них - його походження. Переповідають, що це озеро старе, як світ, і про нього знали ще з діда-прадіда. Все тут оригінальне і неповторне, як і сама місцина.

До самого озера складно піднятись автомобільним транспортом. Тому частину маршруту потрібно долати пішки. Але це тільки додасть цінності враженням та розігріє апетит для пікніка на березі озера в оточенні прадавнього лісу Буковинських Карпат.

Важливо! Для участі в даній екскурсії необхідно мати при собі посвідчення особи. Місце екскурсії знаходиться в прикордонній смузі, тому при в'їзді потрібно надати документи прикордонникам.

Час екскурсії: 6-8  год. (до 6-ти чол.)

"Смугарські водоспади"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - Смугарські водоспади - Протяте Каміння - Соколине каміння - Перевал Німчич - еко-курорт "Хутір Тихий"

Потік Смугарів має кілька мальовничих Буковинських (Смугарських) водоспадів. Він впадає в річку Черемош у селі Розтоки. Це неймовірне видовище. Потік Смугарів стискують з двох боків потужні скелі. Через двісті метрів екскурсантів зачарує водоспад Малий Гук, а ще через триста метрів будете милуватись неймовірним природнім дивом - водоспадом Великий Гук, висота падіння води якого понад 25 метрів.

Протя́ті Ка́мені (Протяте Каміння) - геологічна пам'ятка природи, група мальовничих скель. Скелі лежать за півтори години ходьби на південь від перевалу Німчич, на невисокому гірському хребті, що в межиріччі Виженки і потоку Смугарів. Протяті Камені утворені з розчленованих потужних пластів пісковика. Деякі з них пронизані отворами та ходами, через що й виникла така назва цих скель. Найцікавіша і найвища скеля носить назву Соколине Око (висота - 40 м). У ній в результаті ерозії утворилася кам'яна арка, що нагадує око. Біля підніжжя скелі з північного боку міститься невелика трикамерна печера, до якої можна потрапити через два входи-отвори. Два інші отвори, значно вужчі за перші, проходять скрізь скелю і завершуються з її східного боку. На вершині скелі утворено природній резервуар, діаметром і завглибшки близько 70 см.

Неподалік від Соколиного Ока серед букового лісу розташовані ще кілька, дещо менших, але також мальовничих, скельних масивів.

Із перевалу Німчич екскурсантам відкриваються чудові карпатські краєвиди на р.Черемош. Проведені під час пішохідної частини маршруту фото-сесії залишать приємні спогади про Гуцульський Край на все життя.

Протяжність пішохідної частини маршруту "Смугарські водоспади" - 7 км.

Час екскурсії: 6-8 год. (до 6-ти чол.)

"Рафтинг-тур"

Еко-курорт "Хутір Тихий" - Верховина (база спортивно-туристичного рафтингу) - сплав по р.Черемош - еко-курорт "Хутір Тихий"

Рафтинг - це сплав по гірських річках на надувних суднах (рафтах) з проходженням різних перешкод. Для рафтингу підходять швидкі гірські річки з великою кількістю порогів, шивер, перекатів та водоспадів. Рафтинг - дуже популярний "адреналінний" вид спорту і активного відпочинку.

Еко-курорт "Хутір Тихий" пропонує спуски на чотирьохмісних та шестимісних плотах-рафтах а також на одномісних суднах каяках (каякінг) по найшвидшій гірській річці Карпат - річці Черемош. Сплав по норовливому бурхливому Черемошу це захоплююча гра з екстремальними відчуттями. 

Для учасників туру досвідчені інструктори з водного туризму проведуть інструктаж і навчання. Далі - захоплюючий сплав по р. Черемош, після якого переповнених враженнями та адреналіном екскурсантів мікроавтобус "Хутора Тихого" знову доставить на наш курорт.

Для учасників рафтингу еко-курорт "Хутір Тихий" рекомендує мати з собою змінний одяг.

Час екскурсії: 5-6 год. (до 6-ти чол.)