Виїзні екскурсії в Карпатах
"Памір - Купола"
Одноденний екскурсійний маршрут на позашляховиках, що проходить в неповторній гірській місцевості Буковинських Карпат вздовж кордону з Румунією. Під час подорожі ми проїдемо через гірські перевали Джоголь і Семенчук (висота 1155 та 1414 метрів над рівнем моря). Побуваємо на мальовничому водоспаді Сучавський Гук в селі Шепіт. Піднімемося на гору Томнатик (1565 метрів над рівнем моря). Це культове місце, яке на кожному кроці покрито радянськими таємницями. Тут знаходяться руїни радіолокаційної бази "Памір" - колишньої секретної військової частини, яка стежила за всім повітряним простором Європи в часи Холодної війни. Бойове чергування там велося постійно, і в радянські часи в/ч "Памір" була недосяжна для простих людей.
Cьогодні ж це місце вабить своєю таємничістю не лише туристів. Куполи бази "Памір" Ви можете побачити в кліпі співачки Джамали. Адже саме тут, на горі Томнатик, проходили зйомки кліпу на пісню "1944", що перемогла на конкурсі "Євробачення-2016".
На горі Томнатик проводяться різноманітні розважальні дійства. Зокрема, у 2017 році стартував фестиваль "Любіть Буковину, бо вона того варта". В рамках нього активісти розмалювали один із куполів, перетворивши його на найбільшу писанку в Європі. А в найближчі кілька років планується завершити розпис решти куполів. Відвідавши "Памір", Ви побачите, як колишній військовий об'єкт перетворюється у витвір мистецтва.
Увага! Маршрут пролягає в прикордонній зоні - наявність паспорта обов'язково! (Підходить також закордонний паспорт).
Тривалість туру: 8-10 годин (група до 5-ти чоловік).
"Лекече - Лужки"
Одноденний екскурсійно-ознайомчий маршрут на позашляховиках, який починається в мальовничому містечку Берегомет. Після виїзду ми потрапляємо в гірське урочище Лекече і піднімаємося по схилах лісовим болотистим волоком на гору Кінашку (висота 1014 метрів над рівнем моря). З гори відкривається дивовижний вид на навколишні хребти, долини та полонини. Далі продовжуємо рух по хребту, то піднімаючись на вершини, то спускаючись з них, і потрапляємо в урочище Протяте Каміння.
Протяте Каміння - це група мальовничих скель, геологічна пам'ятка природи. Скелі лежать на південь від перевалу Німчич в межиріччі р.Віженки і потоку Смугарів. Протяте Каміння створене з розчленованих потужних пластів пісковика. Деякі з них пронизані отворами і ходами, через що і виникла така назва цих скель. Цікава і найвища скеля носить назву Соколине Око - у ній в результаті ерозії утворилася кам'яна арка, що нагадує око. Біля підніжжя скелі з північного боку знаходиться невелика трикамерна печера, в яку можна потрапити через два входи-отвори. Два інших отвори проходять крізь скелю і завершуються з її східного боку.
На вершині скелі знаходиться природний резервуар діаметром і глибиною близько 70 см. Неподалік від Соколиного Ока серед букового лісу розташовані ще кілька скельних масивів поменше, але такі ж живописні. З урочища Протяте Каміння ми піднімаємося на перевал Німчич, де і знаходиться кінцева точка нашого маршруту
При замовленні туру на 8 осіб - екскурсія на скелі Протяте Каміння в подарунок.
Тривалість туру: 8-10 годин (група до 5-ти чоловік).
"Озеро Гірське Око"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - с.Шепіт - оз.Гірське Око - еко-курорт "Хутір Тихий"
Гірське Око - озеро природного походження. Це його офіційна назва - так записано у каталозі Заповідних місць Карпат. У гуцулів воно має й інші назви - Буковинське, Карпатське, Чорне Око. Озеро має форму загадкової намистини в обіймах вічнозелених ялин, які милуються своєю красою у водяному люстерку. Багато чого вже відомо про Гірське Око, але багато таємниць залишаються досі не розгаданими. І одна з них - його походження. Переповідають, що це озеро старе, як світ, і про нього знали ще з діда-прадіда. Все тут оригінальне і неповторне, як і сама місцина.
До самого озера складно піднятись автомобільним транспортом. Тому частину маршруту потрібно долати пішки. Але це тільки додасть цінності враженням та розігріє апетит для пікніка на березі озера в оточенні прадавнього лісу Буковинських Карпат.
Важливо! Для участі в даній екскурсії необхідно мати при собі посвідчення особи. Місце екскурсії знаходиться в прикордонній смузі, тому при в'їзді потрібно надати документи прикордонникам.
Час екскурсії: 6-8 год. (до 6-ти чол.)
"Смугарські водоспади"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - Смугарські водоспади - Протяте Каміння - Соколине каміння - Перевал Німчич - еко-курорт "Хутір Тихий"
Потік Смугарів має кілька мальовничих Буковинських (Смугарських) водоспадів. Він впадає в річку Черемош у селі Розтоки. Це неймовірне видовище. Потік Смугарів стискують з двох боків потужні скелі. Через двісті метрів екскурсантів зачарує водоспад Малий Гук, а ще через триста метрів будете милуватись неймовірним природнім дивом - водоспадом Великий Гук, висота падіння води якого понад 25 метрів.
Протя́ті Ка́мені (Протяте Каміння) - геологічна пам'ятка природи, група мальовничих скель. Скелі лежать за півтори години ходьби на південь від перевалу Німчич, на невисокому гірському хребті, що в межиріччі Виженки і потоку Смугарів. Протяті Камені утворені з розчленованих потужних пластів пісковика. Деякі з них пронизані отворами та ходами, через що й виникла така назва цих скель. Найцікавіша і найвища скеля носить назву Соколине Око (висота - 40 м). У ній в результаті ерозії утворилася кам'яна арка, що нагадує око. Біля підніжжя скелі з північного боку міститься невелика трикамерна печера, до якої можна потрапити через два входи-отвори. Два інші отвори, значно вужчі за перші, проходять скрізь скелю і завершуються з її східного боку. На вершині скелі утворено природній резервуар, діаметром і завглибшки близько 70 см.
Неподалік від Соколиного Ока серед букового лісу розташовані ще кілька, дещо менших, але також мальовничих, скельних масивів.
Із перевалу Німчич екскурсантам відкриваються чудові карпатські краєвиди на р.Черемош. Проведені під час пішохідної частини маршруту фото-сесії залишать приємні спогади про Гуцульський Край на все життя.
Протяжність пішохідної частини маршруту "Смугарські водоспади" - 7 км.
Час екскурсії: 6-8 год. (до 6-ти чол.)
"Музей-садиба Івана Миколайчука та Лебедине озеро"
По дорозі до Хутору Тихого не пропустіть село Чорториї. Воно приховало не одну цікаву історію.
Музей-садиба Івана Миколайчука - основна пам‘ятка та гордість села. Саме тут народився й виріс талановитий кіноактор та режисер Іван Миколайчук, відомий за фільмами «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон ХХ» та інші.
Племінник актора, Михайло Грицюк - хранитель музею і надзвичайно цікавий оповідач. Він залюбки розповідає приїжджим туристам цікаві факти з життя Івана, його друзів та в загальному про той складний час нашої історії. Повірте, жодна книга не розповість вам такого.
Стрічка «Тіні забутих предків» (1964р.) отримала 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях у 21 країні, увійшла у 20-у найкращих картин світу всіх часів та народів, включена Гарвардським університетом до списку обов‘язкового перегляду претендентами на кандидатський ступінь у кінознавстві, була представлена у Голлівуді на фестивалі українського кіно.
Поряд із садибою розташувалось ще одне пам‘ятне місце - каскад незамерзаючих Лебединих озер. У рік смерті Івана Миколайчука, лебеді вперше прилетіли зимувати до Чорториї і донині зимують тут. За легендою місцевих жителів - це душа актора повернулася додому.
По дорозі до Хутору - зупиніться в селі Чорториї аби більше дізнатися про життя видатного кіноактора та помилуватися озером з лебедями.
"Рафтинг-тур"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - Верховина (база спортивно-туристичного рафтингу) - сплав по р.Черемош - еко-курорт "Хутір Тихий"
Рафтинг - це сплав по гірських річках на надувних суднах (рафтах) з проходженням різних перешкод. Для рафтингу підходять швидкі гірські річки з великою кількістю порогів, шивер, перекатів та водоспадів. Рафтинг - дуже популярний "адреналінний" вид спорту і активного відпочинку.
Еко-курорт "Хутір Тихий" пропонує спуски на чотирьохмісних та шестимісних плотах-рафтах а також на одномісних суднах каяках (каякінг) по найшвидшій гірській річці Карпат - річці Черемош. Сплав по норовливому бурхливому Черемошу це захоплююча гра з екстремальними відчуттями.
Для учасників туру досвідчені інструктори з водного туризму проведуть інструктаж і навчання. Далі - захоплюючий сплав по р. Черемош, після якого переповнених враженнями та адреналіном екскурсантів мікроавтобус "Хутора Тихого" знову доставить на наш курорт.
Для учасників рафтингу еко-курорт "Хутір Тихий" рекомендує мати з собою змінний одяг.
Час екскурсії: 5-6 год. (до 6-ти чол.)
"Підзахарецький етнографічний та краєзнавчий музей"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - Скеля Закам'яніла Багачка - с.Підзахаричі (етнографічний та краєзнавчий музей) - еко-курорт "Хутір Тихий"
Даний автобусний тур включає в себе знайомство одразу з декількома культурно-історичними та природними перлинами Гуцульщини. Під час переїзду до с.Підзахаричі запланована зупинка з можливістю проведення фотосесії біля унікального природного утворення - скелі Закам'яніла Багачка, яка знаходиться в с.Усть-Путила. Під час екскурсії Ви дізнаєтеся, чому вона так називається і почуєте легенду про її походження.
Також для бажаючих можлива зупинка для проведення фотосесії в місті впадання р. Путилка в р. Черемош. Черемош - це найшвидша і найбільш непередбачувана річка Карпат.
В центрі с. Підзахаричі розташований музей етнографії та краєзнавства Гуцульщини, в якому представлені предмети старовини, писанкарства, вишивки, різбярства. Також тут представлені мистецькі роботи майстрині-художниці Ксенії Колотило. Поруч із музеєм встановлений своєрідний дерев'яний пам'ятник Гарчику-велетню, який вже встиг стати символом села Підзахаричі. Це село відоме ще й тим, що в ньому проводиться гумористичний гуцульський фестиваль "Підзахарецький Гарчик". Тут Ви дізнаєтесь, що на Гуцульщині називають гарчиком. Екскурсію по музею етнографії та краєзнавства проводить директор і організатор музею.
Час екскурсії по музею - 45 хв.
Загальний час екскурсії: 5 год. (до 6-ти чол.)
"Містечко Австро-Угорської імперії Селятин"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - с.Селятин - с.Шепіт - с.Селятин - еко-курорт "Хутір Тихий"
Селятин (SELETIN), що знаходиться на кордоні з Румунією над річкою Сучавою, є одним із найстаріших поселень Буковинської Гуцульщини. Вперше село згадується в грамоті молдавського князя Стефана ІІІ від 13 березня 1490 року, як власність Путнянського монастиря. Сьогодні цей відомий православний монастир знаходиться на території Румунії. За часів Австро-Угорської імперії з Селятина курсував регулярний потяг до Відня. Окрім цього, два причіпних вагони курсували з Селятина до Парижу. В селі збереглася будівля залізничної станції часів Австро-Угорської імперії.
На території с. Селятин екскурсанти мають можливість відвідати одну з найдавніших дерев'яних споруд - церкву XVІІ сторіччя, зроблену без жодного цвяха.
В с. Шепіт екскурсантам пропонується можливість відвідин ще однієї старовинної дерев'яної церкви, також створеної без жодного цвяха.
Важливо! Для участі в даній екскурсії необхідно мати при собі посвідчення особи. Селятин знаходиться в прикордонній смузі, тому при в'їзді потрібно надати документи прикордонникам.
Час екскурсії: 4 год. (до 6-ти чол.)
"Музей-садиба письменника Юрія Федьковича"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - Путила - садиба Федьковича - Путила - Еко-курорт "Хутір Тихий"
На березі річки Путилки, розкинулося просторе подвір'я, на якому знаходиться родинна хата Ю. Федьковича, а поруч-криниця, з якої пив воду письменник. Саме тут майбутній письменник народився, зростав, тут формувався його пісенний талант, звідси повела його дорога у непрості життєві круговерті, у складнощі буднів громадського діяча, у чарівний і загадковий світ поета-лірика. Але завжди, де б не доводилося йому бути, він залишався гуцулом з Карпат. В музеї знаходяться унікальні експонати, предмети одягу, побуту, котрі належали самому письменнику та його родині. Будинок побудований на початку XVІІІ століття.
Екскурсійна програма даного туру складається з трьох частин:
- відвідини садиби-музею Ю. Федьковича (літературна та краєзнавча частини) - екскурсію проводить директор музею, чудовий знавець історії Путильського краю. Під час музейної екскурсії екскурсанти мають можливість не тільки дізнатись більше про історію, творчу та громадську діяльність знаменитого гуцула Юрія Федьковича, а й скуштувати екзотичні гуцульські настоянки з посуду часів Австро-Угорської імперії та запити їх водою з родинної криниці письменника.
- відвідування Свято-Миколаївської церкви. Церква побудована в 1886 році.
- прогулянка по Путильському ринку з можливістю придбання сувенірної продукції традиційних гуцульських промислів.
Час екскурсії: 3 год. (до 6-ти чол.)
"Гуцульський сувенірний шопінг"
Еко-курорт "Хутір Тихий" - с.Кути - м.Косів (ринок гуцульських народних промислів) - еко-курорт "Хутір Тихий".
Косівський ринок відомий далеко за межами Гуцульщини. Славиться він автентичними художніми виробами народних майстрів: вишиванками, писанками, дерев'яним та керамічним посудом, тканими килимами, продуктами різбярства, виробами з металу, шкіри, хутра. У будь-якої людини, котра вперше попадає на територію Косівського ринку гуцульських народних промислів, просто перехоплює подих від краси та оригінальності виробів народних умільців. Дуже часто мікроавтобус "Хутора Тихого" повертається на курорт заповнений майже під дах різноманітними сувенірами та художніми виробами.
Час екскурсії: 4-5 год. (до 6-ти чол.)