Оздоровлення

Геліотерапія в Карпатах

Геліотерапія (у перекладі з грецької "сонцелікування") - вид лікування і профілактики за допомогою променистої енергії сонця. Геліотерапія надає сприятливу дію на організм - активує обмінні процеси, зміцнює імунітет, покращує приплив крові до тканин, нормалізує апетит і сон. Крім того, сонцелікування допомагає при деяких захворюваннях шкіри і сприяє загартовуванню.

Механізм сонцелікування пов'язаний з видимими (світловими), інфрачервоними і ультрафіолетовими сонячними променями. Спектральний склад сонячного випромінювання не є однорідним. На поверхні Землі він представлений ультрафіолетовою (1%), видимою (40%) та інфрачервоною частинами (59%).

Helio-in-web-75

Геліотерапія дозволяє впоратися з сезонними депресіями, до яких особливо схильні люди, що живуть в умовах сонячного голодування. Процедури сонцетерапії називаються сонячними ваннами. Їх найкраще приймати на природі, суворо дотримуючись медичних рекомендацій. Сонячні промені сприяють виробленню ендорфінів - гормонів щастя, тому багато людей відчувають покращення свого самопочуття після перебування на сонці.

Традиційна і народна медицина пов'язує сонце з активними силами природи - стихією вогню, янською енергією в термінології китайської медицини. Саме тому, якщо людина відчуває себе слабкою, безвольною, відчуває нестачу енергії - вона може отримати її від сонця.

Літній відпочинок в горах корисний також і для нашої шкіри. Ультрафіолетові промені сприяють виробленню вітаміну D та знищенню шкідливих мікробів. А ще під їх дією утворюється красива рівна засмага. І залишається вона на шкірі значно довше, ніж морська. 

На півдні під пекучим сонцем шкіра отримує потужну дозу опромінення. Для організму це стрес, тому він намагається якнайшвидше відновити епідерміс. А от сонячні ванни в Карпатах діють на шкіру делікатно та дарують тривалу смаглявість.

Унікальне розташування еко-курорту «Хутір Тихий» в самому серці Буковинських Карпат, у найбільш екологічно чистому місці України, ідеально підходить для цієї системи оздоровлення організму.