Статті

Пам’ятні місця Путильського краю

Важливе місце в історичній спадщині краю займають пам'ятники історії та культури:

  1. Печера Олекси Довбуша – історичний доказ подій 1730-1740 років.
  2. Мальовниче гірське озеро «Гірське око», про походження якого все ще сперечаються вчені.
  3. Перевал Німчич, розташований на стику районів – Путильського та Вижницького Чернівецької області. З перевалу відкривається широка панорама гірської долини, де протікає бурхлива річка Черемош.
  4. У селі Усть-Путила знаходиться скеля «Кам'яна Багачка» або «Заклята Скеля», про яку на Путильщині живе легенда: «Володіла колись всіма багатствами цього краю жорстока поміщиця-скнара. Одного разу попросила у неї голодна вдова шматок хліба. Зла багачка жбурнула їй ... камінь. «А нехай би ти сама скам'яніла!» – гнівно відповіла їй вдова. І сталося диво: на очах у людей багачка вмить перетворилася на камінь і застигла біля дороги на березі річки Путилка».
  5. В смт.Путила розташований музей-садиба українського літературного діяча Юрія Федьковича. Будинок побудований на початку XVІІІ століття. За 60 метрів від музею-садиби знаходиться пам'ятник архітектури Свято-Миколаївська церква, під будівництво якої Юрій Федькович виділив землю. Церква побудована в 1886 році.
  6. В с.Селятин, що стоїть на самому кордоні з Румунією, є одна з найдавніших дерев'яних споруд – церква XVІІ століття, зроблена без жодного цвяха.
  7. Щорічно в кожну останню неділю травня у Путилі проводиться традиційне свято «Полонинська Ватра», присвячене виходу на полонини.
  8. Щорічно на початку серпня у Путилі на території музею Ю. Федьковича проводиться традиційне свято «Шовкова косиця», приурочене до дня народження письменника.
  9. У середині вересня у смт.Путила проходить великий Міжнародний Гуцульський фестиваль.
  10. У кінці вересня в селі Підзахаричі проводиться свято гумору та фольклору «Захарецький гарчик».

Еко-курорт «Хутір Тихий» вписав нову сторінку в історію Путильського краю, ставши його справжньою перлиною! Ми відкриті та працюємо цілий рік!

МИ ЧЕКАЄМО ВАС!

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини