Карпатські трави для зміцнення імунітету
Хутір Тихий знаходиться в екологічно чистій зоні далеко від промислових підприємств, що зробило курорт, галявини та ліс навколо нього ідеальним місцем для збору лікарських трав весною та в першій половині літа. Урізноманітнюйте свій відпочинок і вирушайте на «тихе полювання» разом з дітьми або досліджуйте місцевість самостійно.
Чим багатий Хутір: знайомимося з травами
Правильний збір лікарських трав у Карпатах - те, чого у гуцулів варто повчитися. Оскільки історично навіть в період Австро-Угорської імперії у карпатських селян не було можливості залучити професійну медичну допомогу, вони зверталися до природи, яка щедро пропонує свої дари.
Більшість популярних серед гуцулів рослин успішно використовуються в косметології та фітомедицині і до сих пір, а що це, якщо не найкраще підтвердження їх ефективності? Крім того, найбільш дієві рецептури передавалися наступним поколінням й збереглися в історії у вигляді «карпатського чаю».
Відпочинок в Карпатах - це можливість оцінити багатство природи, збираючи такі цілющі трави й рослини:
1. Ялівець. Склад хвої багатий на фітонциди, які мають бактерицидну дію, покращують імунітет. Випари ялівцю ефективні при лікуванні астми та інших захворювань дихальних шляхів.
2. Арніку гірську. Високий вміст ефірних олій дозволяє використовувати рослину як жовчогінний засіб. Настоянки добре зарекомендували себе у терапії кардіосклерозу, гіпертонії, стенокардії, мають протизапальний та знеболювальний ефект.
3. Кульбабу. Рослина застосовується в медицині для збудження апетиту, поліпшення секреторної й моторної діяльності кишківника, найкраще приймати у вигляді відварів.
4. Кропиву. Листя рослини багаті на аскорбінову кислоту, яка є потужним антиоксидантом. Настої часто застосовуються при ангінах, для зміцнення ясен і лікування пародонтиту, стоматиту, при додаванні в чай кропива підвищує імунітет, запобігає розвитку застудних захворювань.
5. Спориш. Трава антимікробної, протизапальної та сечогінної дії, покращує стан шлунково-кишкового тракту, ефективна при захворюваннях печінки й жовчовивідних шляхів.
6. Чистотіл. Рослину можна використовувати в домашніх умовах як засіб від прищів, герпесу, бородавок, грибкових уражень та свербіння. Надає сечогінний, протизапальний й болезаспокійливий ефект, часто призначається для лікування печінки, виразки шлунку й підшлункової залози.
7. Хвощ. Відвари, приготовані на його основі, налагоджують фосфорно-кальцієвий обмін, виводять свинець з організму, надають діуретичний ефект.
8. Подорожник. Відвар з листя трави помітно підвищує імунітет і сприяє лікуванню застудних захворювань.
9. Тирлич жовтий. З лікувальною метою використовуються кореневища, які мають відхаркувальну, стимулюючу, протизапальну дію. Користь тирлича також полягає в поліпшенні процесів травлення та усуненні печії.
Ліс поруч з еко-курортом також багатий на мати-й-мачуху, алтей і коров'як. Остання рослина ефективна в якості болезаспокійливого, а також як засіб для зменшення набряків та зняття судом.
Карпатський чай - ароматний лікар
Хутір Тихий славиться своєю екологічно чистою продукцією, в тому числі й трав'яними зборами. До складу карпатського чаю власного виробництва входять іван-чай, хміль, шипшина, малина, липа та інші лікарські рослини, що увібрали в себе цілющу силу природи.
Регулярне вживання карпатського чаю дітьми та дорослими - ключ до бадьорості та здоров'я. Кожна чашка несе в собі користь для серцево-судинної системи, дихальних шляхів, зміцнює організм.
Використовуючи лікарські трави у вигляді відварів, настоїв або як основу для сиропів, можна підвищити ослаблений навесні імунітет - головне, дотримуйтеся дозування.