Екскурсійні та цікаві місця поблизу Хутору Тихого
Синонімом Буковини вже давно стали захопливі карпатські панорами, які закохують в себе з першого погляду. Якщо ви приїхали в гори з сім'єю вперше, то такий вид дійсно змусить серце битися частіше. Але що робити «бувалим» мандрівникам, які досліджували Карпати вздовж і поперек? Звичайно, відкривати для себе нові локації! Поблизу Хутору Тихого багато цікавих місць з історією, що охоплює кілька століть.
Коли природа знає, що робить
Після заселення всієї родини в будиночок, вивчення місцевої кухні й зняття проб з гуцульських настоянок настає час ближчого знайомства з краєм. Насамперед варто побачити ближче пам'ятки природи, заховані в найнесподіваніших місцях. Скелі, схожі на велетнів, незвичайні печери в оточенні букових лісів - це все переваги Карпат, які відкриються з іншої, незвіданої сторони.
Недалеко від села Усть-Путила знаходиться унікальна скеля «Скам'яніла багачка» - в очі впадає її схожість з фігурою людини. Поява скелі пов'язана з цікавою легендою про злу та заможну жінку, що колись жила в тутешніх місцях. Вона дізналася, що у сліпої бабусі є донька неземної краси, після чого забрала дівчину до себе в рабство.
Коли бабуся звернулася до багачки з проханням повернути доньку, щоб та могла за нею доглядати до смерті, багачка простягнула у відповідь камінь, схожий на буханку хліба. Старенька побажала жорстокій жінці самій перетворитися в камінь і та вмить стала скелею - безмовним нагадуванням про людську жадібність та відповідальність за знущання з бідних.
Ще одна монументальна природна пам'ятка - група скель «Протяте каміння» з безліччю отворів і проходів всередині. Всього півтори години активного шляху від перевалу Німчич - і ви побачите витвір, якому немає рівних за грандіозністю.
Легенда свідчить, що «Протяте каміння» - результат роботи та кмітливості горян, у яких в давні часи не було зручного шляху, щоб спуститися прямо в долину. Все врятувала цікава ідея: досить просто нагрівати воду в казанах і виливати її на піщані скелі, щоб утворилися проткнуті проходи.
Розглядати «Протяте каміння» можна цілий день - пісковики багаті на цікаві скельні групи. Чого тільки варте «Соколине око» - ця кам'яна арка знаходиться на кручі висотою близько 40 метрів, а її візуальна схожість з оком вловлюється миттєво.
З Хутора Тихого можна відправитися на екскурсію з дітьми до урочища Слатівник - саме тут знаходиться джерело мінеральних вод унікального складу. У розведеному вигляді вони застосовуються для лікування нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату, а також верхніх дихальних шляхів. Невелика подорож разом з гідом - і ви зможете не тільки продегустувати воду, влаштувати собі невеликий відпочинок, а заодно й помилуватися навколишньою красою.
Що ще варто побачити
Для тих, хто віддає перевагу рукотворним пам'яткам, Буковина приховала трохи колориту:
1. Дерев'яний пам'ятник Гарчику-велетню поруч із краєзнавчим музеєм в селі Підзахаричі. Обов'язково відвідайте екскурсію, якщо хочете дізнатися, що таке цей загадковий «гарчик».
2. Церкву в Селятині, побудовану (увага!) без єдиного цвяха в 17 столітті. Тоді знали як потрібно зводити монументи!
3. Музей-садибу Федьковича, де кожен експонат дихає історією, розповідає моменти з життя відомого письменника і поета, що назавжди залишився «гуцулом з Карпат».
4. Церкву Святого Юра з дзвіницею на горі Червоний Діл - дерев'яний храм відвідував сам Лук'ян Кобилиця!
Головна перевага активного відпочинку на Хуторі Тихому - відчуття максимального єднання з природою. Де ще можна прогулятися зеленими схилами, відчути подих вітру й аромат гірських трав, підставивши обличчя ласкавому сонцю?
Щоб побачити цікаві локації поблизу нашого еко-курорту разом з дітьми, можна замовити виїзну екскурсію або порадувати себе пішою прогулянкою - все залежить від місцезнаходження пам'ятки. По поверненню вас чекатиме зігріваючий карпатський чай - випийте його на терасі свого будиночка, насолоджуючись виглядом на гори.