Статті

Безпечний відпочинок в горах Карпат

Відправитися в гори восени, щоб побачити красу природи, яка готується до холодів – такий варіант активного відпочинку в Карпатах ідеально підійде для вікенду. Однак не забувайте про власну безпеку, якщо зібралися у похід – з цим допоможе наш чек-лист.

bezpeka_khutir_tykhyi_1

Що потрібно знати про погоду

У горах погода мінлива, особливо з настанням осені, тому планувати своє перебування в Карпатах бажано заздалегідь, орієнтуючись на прогнози синоптиків.

Головне правило мандрівника, який вирушає у гори восени – не буває поганої погоди, буває погане спорядження. Звичайно, в цей час року в карпатському лісі прохолодніше й сиро, але клімат середньогір'я все-таки пом'якшує ситуацію - перепади температур тут відчуваються не так явно й переносити їх можна без проблем.

Головна особливість осені у горах – тумани. Вони створюють неповторну й казкову атмосферу – побачити таке видовище на власні очі безперечно варто. Пейзажі та ліси в туманні дні перетворюються і виглядають по-іншому – обов'язково зафіксуйте їх на знімках!

Одяг для походу

Восени в Карпатах головне не замерзнути, тож зупиніться на комплекті одягу.

• Водостійкі трекінгові черевики збережуть ноги в сухості та теплі, таке взуття підходить для гірської місцевості з нерівним ґрунтом.

• Дощовик захистить від опадів, якщо раптом піде дощ, і стане додатковою перешкодою для вітру.

• Шапка (або інший головний убір) та рукавички необхідні у міжсезоння – вранці та ввечері в горах знижується температура, тому утеплитися не завадить.

• Тепла флісова куртка та термобілизна збережуть тепло.

Щоб ходити стежками було зручніше, візьміть із собою трекінгові палиці – вони значно полегшують підйом по гірсько-лісовій місцевості.

bezpeka_khutir_tykhyi_3

Їжа та вода

Щоб активне підняття в гори було максимально комфортним та безпечним, про питний режим також варто подбати. Фізичне навантаження сприяє швидкому спалюванню калорій і може призвести до зневоднення, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Тому завжди беріть із собою достатній запас води й своєчасно пийте.

Що стосується перекусів, тут перевагу потрібно віддавати поживним, але простим і готовим до вживання продуктам. Залежно від часу перебування в горах сплануйте свій раціон та візьміть із собою:

• хлібці – містять багато клітковини, не псуються та зберігають смакові якості, насичують;

• протеїнові батончики, шоколад чи цукерки – швидко заглушають голод, ідеальні для перекусів;

• в'ялене та сухе м'ясо – чудове джерело білка;

• горіхи та сухофрукти – корисні та незамінні в довгих піших прогулянках за рахунок високої калорійності та багатого на вуглеводи, мінерали та вітаміни складу.

Якщо на відпочинку ви вирушаєте в одноденний похід, цього переліку цілком достатньо, щоб відчувати ситість і вчасно поповнювати енергію.

Для тривалих маршрутів список потрібно доповнити чаєм, напівфабрикатами, паштетом, тушонкою та крупами для приготування на багатті.

Пам'ятка туристу

Перед підняттям у гори не переоцінюйте свої можливості та правильно розраховуйте сили. Сильна втома на маршруті значно знижує увагу, а вона дуже важлива в умовах дикої природи.

Початківцям краще йти у компанії – так набагато легше подолати труднощі під час підйому, якщо такі виникнуть.

Завжди залишайте інформацію про свій маршрут та час, коли ви збираєтеся повернутися, рідним, друзям з міркувань безпеки. Перед підняттям запишіть контакти місцевої рятувальної групи та дайте свої.

Обов'язково візьміть із собою карту та звертайте увагу на знаки, які зустрічаються на шляху – вони допоможуть зорієнтуватися на місцевості. Не соромтеся просити про супровід досвідчених провідників – вони професіонали своєї справи та знають Карпати.

bezpeka_khutir_tykhyi_2

Коли спуститеся з гір, відпочити та відновити сили ви завжди можете в одному з котеджів Хутору Тихого, а ми подбаємо про ваш комфорт під час проживання.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини