Розваги

Катання на сноутюбах (тюбінг)

Тюбінг (від англ. tubing, від tube - труба) – це катання на надувних санках (тюбах) по снігу. У розмовній мові сноутюби також називають «ватрушка», «надувні санки», «бублики», «пончики», «тобогани». Сам вид спорту вважається розвагою не тільки для дітей, а й для дорослих і набуває все більшої популярності.

Спуск на сноутюбах по засніжених схилах невеликої крутизни був відомий вже в 1820-х роках, хоча форма самого тюба і відрізнялася від сьогоднішнього. Спуск відбувається за рахунок сили гравітації і, залежно від сили тертя, тюб може розвивати досить велику швидкість. Управляти сноутюбом можна, змінюючи положення тіла і таким чином змінюючи центр ваги.

Snowtube_in_web2

Санки (тюб) – повітряна кругла камера в чохлі з посиленим дном і ручками. Чохол для камери зроблений з міцного матеріалу, а ділянки, які відчувають максимальні навантаження, додатково посилюються капроновою стрічкою. Спеціальне покриття мінімізує тертя з поверхнею при ковзанні, що дозволяє розвивати велику швидкість на схилах з маленьким ухилом. Сама камера пом'якшує удари при падінні або зіткненні, що, незважаючи на велику швидкість, знижує можливість травми до мінімуму.

Катання на сноутюбах користується на еко-курорті «Хутір Тихий» особливою популярністю в зимовий час. Діти із захопленням катаються по засніжених горах на надувних санках, розвиваючи неймовірну швидкість і обертаючись навколо своєї осі. А дивлячись на обличчя дорослих жінок і чоловіків, що не відстають у цій розвазі від дітей, розумієш, що під час катання на сноутюбах вони просто забувають про свій вік і повертаються в дитинство.