Оздоровлення

Іпотерапія в Карпатах

Коні – надзвичайно мудрі тварини з тендітною душею та самобутнім характером. Усі вони різні, але мають дещо спільне – сильну енергетику. Спілкування з ними дарує не лише задоволення. Це один з дієвих методів оздоровлення, який носить назву «іпотерапія». 

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» – кінь) – це лікування, яке полягає у взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей пацієнта в опануванні верхової їзди. 

На «Хуторі Тихому» ви маєте змогу відчути на собі позитивний ефект такого оздоровлення. У конюшні нашого еко-курорту знаходяться спеціально навчені коні трьох порід : гуцульської, української верхової та німецької ганноверської. Заняття проводять досвідчені інструктори.

Коні лікують душу та тіло

Іпотерапія працює за двома основними напрямками – психологічним і фізіологічним.

Ipotherapy-in-web0

Психологічний ефект полягає в отриманні позитивних емоцій та розслабленні внаслідок контактування з конем. При спілкуванні з цими тваринами не потрібно в буквальному сенсі говорити. Кінь сприймає образ людини, реагує на його рухи, інтонації, запах і навіть температуру тіла.

Фізіологічний ефект іпотерапії полягає в таких проявах:

  • катання верхи розвиває відчуття рівноваги, допомагає скоригувати поставу та гармонізувати координацію рухів;
  • активізується робота м’язів ніг, пресу, плечового поясу та м’язів спини;
  • прогріваються суглоби і м’язи тіла людини, оскільки температура тіла коня перевищує людську на 1,5-2 градуси;
  • їзда на коні привчає людину до самостійності, покращуються її адаптивні функції до оточуючих дратівливих чинників і світу в цілому;
  • іпотерапія – це приховане лікування, тому пацієнт не чинить йому підсвідомого опору, а отримує задоволення від процедур.

Іпотерапія – альтернатива традиційній медицині

Ippotherapy_in_web2

Іпотерапію застосовують для реабілітації пацієнтів з травмами хребта та з дефектами постави (сколіозами та остеохондрозами). Цей метод також дієвий при лікуванні рухових порушень (парезів, паралічів верхніх і нижніх кінцівок) та розладів координації рухів.

Одним з пріоритетних напрямків застосування іпотерапії є реабілітація дітей, які страждають на ДЦП. Під час верхової їзди дитина отримує від коня рухові імпульси, аналогічні рухам людини під час ходьби. Це дає змогу  діткам пережити відчуття ходьби.

Також іпотерапія дуже корисна для  особливих дітей . Спілкування з конем та катання верхи зменшують відчуття тривогит та  вчать самостійності. Тварини стають для маленьких пацієнтів надійними друзями. А саме дружби і прихильності найбільше не вистачає особливим дітям.

Іпотерапія корисна не тільки людям, що мають певні захворювання. Вона рекомендована і тим, хто просто хоче врівноважити свій емоційний стан, укріпити м’язи спини, покращити осанку. Після занять люди відмічають прилив сил, відчуття спокою та радість від контактування з граційними тваринами.

Курс і тривалість проведення іпотерапії залежить від цілей. Але зазвичай спілкування з кіньми продовжується навіть після досягнення результату. Адже для багатьох людей ці миролюбні створіння назавжди залишаються найкращими друзями.