Статті

Які гриби збирати в Карпатах?

Карпатські ліси приховують багато природних багатств, які обов'язково відкриються вмілому шукачеві. Після теплих осінніх дощів перетворюються не тільки пейзажі - на узліссях, перелісках і між хвойними деревами з'являються гриби, що стали місцевими сезонними ласощами.

forest_hutir

Грибне полювання в Карпатах

«Хутір Тихий» пропонує мандрівникові справжній калейдоскоп осінніх розваг, на тлі яких карпатська природа розкриє всю свою красу. Якщо в ваших жилах тече жага пригод, саме час вирушити на грибне полювання й принести багату здобич.

Сезон грибів в Карпатах починається з червня та закінчується в жовтні-листопаді разом з першими приморозками. Коли літо видалося дощовим і теплим, збір може стати особливо вдалим, адже кількість грибного врожаю прямо залежить від погодних умов.

Похід по гриби в карпатському лісі завжди обіцяє чимало цікавого. Найчастіше дослідникам зустрічаються боровики, грузді, маслюки, сироїжки, опеньки й печериці, а також підосичники, підберезники, рижики, лисички та кораловий гриб. Знайти можна навіть трюфелі, що подаються як елітні страви у французьких ресторанах.

Околиці «Хутора Тихого» - місце, де можна зустріти різні види грибів. Найпоширеніші серед них:

білі гриби (боровики) - мають капелюшок від молочно-білого до червонувато-коричневого відтінку з приємною на дотик бархатистою фактурою. Колір бочкоподібної або булавоподібної ніжки варіюється від насичено коричневого до білого. Трубчастий шар світлий і легко відділяється від м'якоті капелюшка.

bilyi_hutir

лисички - невеличкі гриби із жовтувато-помаранчевим та злегка втиснутим капелюшком з характерним хвилястим краєм та глибокими пластинками. Ніжка різних відтінків жовтого й рудого кольору, запах нагадує сушені фрукти, трави або коріння.

lysychky_hutir

опеньки - гриби з невеликим капелюшком, пофарбованим в різні відтінки від медового і коричневого до зеленувато-оливкового з темнуватим центром. Пластинки частіше приростають до світлих жовто-коричневих ніжок. Справжній опеньок від «лжеопенька» легко відрізнити за наявністю на капелюшку лусочок та по кільцю на ніжці.

openky_hutir

підосичники - власники капелюшку оранжево-червоного відтінку та щільної м'якоті, яка синіє на зрізі. Товста й кремезна ніжка з вираженим потовщенням в нижній частині покрита дрібними чорними або коричневими лусочками.

pidosynovyk_hutir

підберезники - у молодих грибів капелюшок може бути білим, але з віком завжди набуває темно-коричневого відтінку. Трубчастий шар менш щільний, ніж у підосичників, м'якоть на зрізі забарвлюється не завжди. Циліндрична ніжка покрита поздовжніми лусочками.

pidberezovyk_hutir

сироїжки - змінюють форму капелюшка з віком від напівкруглої і кулястої до опуклої й увігнутої. Колір може бути червоним, жовтим, зеленим, фіолетовим і бурим, іноді з переходами відтінків. Пластинки прирослі, ніжка рівна, циліндрична злегка забарвлена або ж біла.

syroizhky_hutir

кораловий гриб - має незвичну форму у вигляді куща з невеликими крихкими шипами і порожнистими гілками. Основа гриба луската, забарвлення тіла варіюється від бежевого до оранжевого, м'якоть з насиченим ароматом набуває легких ніжно-рожевих відтінків та стає червоною від сильного дотику.

koral_hutir

Щоб збір грибів пройшов більш успішно, рекомендуємо перед походом до лісу зберегти фотографії тих видів, що найбільш поширені у навколишній місцевості.

Якщо у вас відсутній досвід та вміння розрізняти види їстівних грибів і ягід, вирушайте на тихе полювання у супроводі досвідченого гіда. Не забувайте про збереження природи: коли знайдете «трофей», зрізайте, а не зривайте його, щоб зберегти міцелій.

Беріть тільки знайомі гриби - сумнівні різновиди можуть виявитися отруйними. Для ягід краще ручне збирання, адже в такому випадку кущ залишається неушкодженим. Пам'ятайте: природа цінує турботу!

Безпечний похід по гриби: коротка пам'ятка

Обов'язково сплануйте свій гардероб, якщо по приїзду на Хутір плануєте збирати гриби. Одяг обирайте яскравих забарвлень - його видно здалеку навіть в лісі. Куртка повинна бути закритою, з капюшоном, як взуття краще обрати високі гумові чоботи. Захистіть голову кепкою, косинкою або шапкою.

Коли ви повернетесь з лісу, змініть одяг та ретельно помийте руки з милом, особливо, якщо торкались незнайомих видів грибів.

Збір грибів в Карпатах - це не тільки цікаво, а й корисно. Досить кількох годин, проведених в карпатському лісі, щоб відновити втрачене єднання з природою. Такий марш-кидок стане відмінним тренуванням тіла й духу, подарує незабутні емоції, кількість яких зростатиме з кожною знахідкою.

food_hutir

На кухні ресторану «Хутору Тихого» вашу здобич переглянуть ще раз, щоб переконатися чи гриби їстівні. А після, на ваш вибір, або приготують смачну грибну вечерю, або ж перероблять  для транспортування додому. Карпатські гриби стануть чудовим подарунком для рідних та друзів. Якщо раптом ваш похід не увінчався успіхом - ви завжди можете придбати баночку маринованих або сушених грибів в ресторані нашого еко-курорту, або ж зробити замовлення в он-лайн магазині (посилання на магазин вказано в шапці сайту).

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини