Статті

Піші прогулянки горами в Карпатах!

Карпатські ландшафти, здається, спеціально створені для піших прогулянок і розваг, адже де ще ви зможете отримати настільки потужний заряд позитивних емоцій від споглядання краси природи та еко-туризму? Гірські схили пропонують цікаві маршрути для очей, вух і серця ─ переконайтеся в цьому на «Хуторі Тихому».

khutir_tykhyi_prohulianky_1

Чим корисно ходити пішки?

Перше, про що варто згадати, говорячи про користь піших прогулянок в Карпатах - це максимальна концентрація на моменті. Біля «Хутору Тихого» немає чинників, які відволікають - тільки первозданна природа, яка з кожним кроком розкриває велич своїх панорам. Як чудове доповнення - спів птахів, скрекіт цвіркунів, дзюрчання гірських струмків і шум лісу, які дарують ефективну звукотерапію. Тут ви навчитеся отримувати задоволення від простих радощів, чи то від захопливого виду на гори, що відкрився очам, або від яскравої квітки, що росте біля стежки. Все це навчить відчувати життя «зараз», а не перебувати в минулому або майбутньому.

Ходьба - це ще й велика користь для серцево-судинної системи, особливо в умовах середньогір'я Карпат. Кардіонавантаження тренує серцевий м'яз і судини - якщо влаштовувати піші прогулянки протягом години кожен день, ризик розвитку хвороби міокарда знижується на 70% (!). А якщо ходити швидко, можна домогтися зниження артеріального тиску й збільшення щільності ліпопротеїну, що поліпшує «хороший» холестерин.

Ще один цікавий факт - під час відпочинку на «Хуторі» організм насичує чисте гірське повітря середньогір'я (без пилу, промислової кіптяви та вихлопних газів). У повітрі цієї місцевості незначно знижений вміст кисню, що, як результат, залучає резервні сили організму. Дихання стає набагато глибшим, вентиляція легень поліпшується, а кисень активно надходить в тканини - ви дихаєте набагато якісніше! Якщо до цього ще додати піші прогулянки горами, можна домогтися значного відновлення й зміцнення здоров'я. Такий активний відпочинок позитивно позначається на працездатності та рівні енергії - більше ніякого стану «вичавленого лимона»!

Всього годину-півтори активної ходьби в день - і організм активує вироблення серотоніну й ендорфіну, відомих як «гормони щастя». Вони відповідають не тільки за гарний настрій, а й за роботу уяви, креативність, покращують творчі здібності. Тому беріть з собою на прогулянку блокнот - висока ймовірність, що під час ходьби вас відвідає геніальна ідея!

khutir_tykhyi_prohulianky_3

Гуляємо біля Хутору

«Хутір Тихий» пропонує гостям поєднати цікаве й корисне, прогулявшись спеціальними пішими маршрутами:

Червоний Діл. Невелика подорож починається уздовж притоки Путилки, звідки ви направитесь прямо до дерев'яної садиби Лук'яна Кобилиці, що чудово збереглася до наших днів. Підняття на гору Червоний Діл і прогулянка до церкви Святого Юра - наступний пункт маршруту, який відкриє вам надзвичайні гірські панорами.

Тихе полювання для всієї родини. Карпатське сафарі - це завжди захопливий еко-туризм незалежно від сезону, адже ліс завжди щедрий на дари. Хочете ближче познайомитися з природою й навчитися розрізняти ягоди, гриби та лікувальні трави? Під керівництвом місцевого жителя всього за 2-3 години ви перетворитеся на справжнього «тихого мисливця».

khutir_tykhyi_prohulianky_2

Піші прогулянки - це про величезну користь для фізичного і ментального здоров'я. Для ефективного оздоровлення не потрібно ніяких додаткових дій - просто активно гуляйте й милуйтеся красою гір! А щоб насолодитися проживанням, не відмовляючи собі у звичному комфорті, забронюйте котедж на «Хуторі» заздалегідь.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини