Статті

Оздоровлення працівників, як важливий елемент мотивації

Ефективний співробітник - це людина, яка не тільки розділяє цілі підприємства і відноситься до своєї роботи з відповідальністю, а й може похвалитися хорошим здоров'ям. Саме здоров'я визначає стресостійкість і дозволяє досягти максимуму працездатності.

У такому ключі фактор оздоровлення працівників відіграє велику роль - приділивши увагу превентивним заходам можна не допустити розвиток захворювань, які стають наслідком постійної напруженості, а особливо шкідливих умов праці на підприємствах аграрного сектора і хімічної промисловості.

Khutir_Tykhyi_3

Оздоровлення працівників в Карпатах на «Хуторі Тихому»

Працівники аграрного сектора і хімічних підприємств внаслідок шкідливих умов праці частіше схильні до професійних захворювань. Негативний вплив на здоров'я мають як фактори виробничого середовища, так і самого трудового процесу:

  • страждають органи дихання, шлунково-кишкового тракту, уражаються слизові оболонки, погіршується стан шкіри;
  • вібрації, високі температури, тиск і різні види випромінювань провокують розвиток вібраційної хвороби, електроофтальмії та інших захворювань;
  • перевтома позначається на зорі, роботі опорно-рухового апарату і нервової системи;
  • психічне напруження провокує депресії й нервові зриви, вигоряння.

Таким чином, працівники підприємств зі шкідливими умовами праці більше за інших потребують якісного оздоровлення на період відпустки. Оскільки «Хутір Тихий» розташований в екологічно чистій зоні в середньогір'ї Карпат, якісна терапія досягається навіть за відсутності спеціальних процедур.

Еко-курорт «Хутір Тихий» пропонує оздоровлення в Карпатах, в основу якого закладені природні фактори. Насичене киснем, озоном і фітонцидами хвої повітря, гірська вода і м'який вплив клімату надають помітний терапевтичний ефект, зміцнюють та очищають органи дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту. Окремої згадки заслуговують кілька процедур: апітерапія (сон на бджолиних вуликах), відвідування ялівцевої галявини, гуцульської лазні та пропарювання в фіто-бочці, які при комплексному застосуванні позитивно впливають на організм.

Відвідування курорту позитивно позначається на фізичному і психологічному стані працівників - цьому сприяють розмірений темп життя на період відпустки, перебування в тиші, вживання тільки натуральних продуктів і відвідування оздоровчих процедур. Відпочинок на «Хуторі Тихому» відновлює життєві сили та покращує самопочуття, в результаті чого показники працездатності значно зростають.

Khutir_Tykhyi_2

Впровадження оздоровчих програм на підприємстві

Оздоровча програма повинна працювати, тобто бути всеосяжною і доступною для різних груп працівників (тих, що часто подорожують, працюють у різні зміни, з сім'ями й т.д.). Впровадити її можна кількома шляхами:

  • як складову соціального пакета поряд із медичним обслуговуванням, страховкою, забезпеченням житлом, харчуванням, безкоштовним проїздом та ін .;
  • як частину мотиваційної програми -  винагорода за якісну та результативну працю;
  • як варіант корпоративного відпочинку для співробітників, що окрім оздоровлення сприятиме згуртованості колективу, підвищить командний дух і поліпшить психологічний клімат.

Програми відпочинку та оздоровлення - це ключ до зниження витрат на охорону здоров'я, адже завжди простіше запобігти розвитку захворювання, ніж вживати заходів з лікування після.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини