Квіти в Карпатах
Щороку саме поява первоцвітів вважається сигналом про вступ весни в повноцінні права. Ніжні квіти покривають мальовничим килимом лісові галявини й гірські схили Карпат, прикрашаючи пейзаж. Якщо ваш відпочинок на Хуторі припадає на цей період, обов'язково влаштуйте похід всією сім'єю в гори і помилуйтеся буянням фарб - діти точно залишаться в захваті від екскурсії!
Ранні первоцвіти Карпат - прикраса Буковини
Говорити про первоцвіти можна вічно, захоплюючись їхньою красою. Карпати - одне з кращих місць, де весняні квіти з'являються масово. Перші сміливці розкривають свої пелюстки приблизно 20 березня, але якщо зима виявилася теплою, то період цвітіння може початися раніше.
1. Підсніжники, які ласкаво називають «сніжним дзвіночком» або «молочною квіткою», на Буковині можна побачити в західних лісових та лісостепових районах. Рослина, внесена до Червоної книги, здатна витримати десятиградусний мороз, саме тому їй не страшні повернення холодів. Як тільки починає сходити сніг, боязкі білі підсніжники першими з'являються на галявинах і цвітуть до самого квітня.
В одній з легенд про підсніжники ця квітка згадується як перша на землі. Коли Адам і Єва були вигнані з раю, лежав товстий шар снігу. Люди сумували за красою райського саду і Бог, щоб полегшити їх душевний біль, перетворив кілька сніжинок у підсніжники.
2. Проліски - весняні первоцвіти, які з'являються пізніше підсніжників, вкриваючи блакиттю карпатські полонини. У кінці березня і до початку квітня можна сміливо йти в похід, щоб подивитися на їхнє цвітіння. Зустріти проліски можна в листяних або змішаних лісах, часто біля чагарників, де вони насіваються групами.
Блакитне забарвлення пелюсток подарувало проліскам не одну романтичну назву - в народі їх називають «небесним ключем» і «синьоглазками». Рослини занесені до Червоної книги, тому рвати їх не варто - це завдає непоправної шкоди цибулині.
3. Примули - ще одна весняна прикраса Буковини. Вони з'являються на кам'янистих схилах і скелях ранньою весною в кінці березня, надаючи перевагу місцям недалеко від снігів, що тануть. Ласкава назва «ключики» підходить цим ніжним і тендітним рослинам, які по одній з легенд проросли на землі після того, як апостол Петро впустив ключі від раю.
Цвітіння первоцвітів біля Хутора
Крокуси або шафран в долинах, на гірських луках і лісах Карпат цвітуть недовго - близько двох тижнів в кінці березня і до початку квітня. Однак видовище це дійсно унікальне - яскравий пейзаж розкидається на тлі засніжених вершин і хвойного лісу, а по красі його можна порівняти хіба що з лавандовими полями Провансу. Побачити шафранову красу навесні можна і недалеко від «Хутору Тихого».
Шафран - не тільки яскрава квітка, але і найдорожча пряність, яка з давніх часів цінується на вагу золота. Річ у тому, що квіти збираються за кілька годин до відкриття й тільки вручну - це зберігає аромат. Понад 100 тисяч крокусів потрібно, щоб отримати 1 кілограм спеції!
Хоча Долина нарцисів - найвідоміше місце Карпат, де можна побачити масове цвітіння нарциса вузьколистого, на схилах гір поблизу «Хутору Тихого» помилуватися ним теж можливо. Ця пізня в порівнянні з підсніжниками та пролісками квітка вперше розкривається у квітні та вражає своєю красою, адже не дарма ж її назвали в честь юнака з давньогрецького міфу, що закохався у своє відображення.
Наш еко-курорт організовує походи для сімей з дітьми в місця зростання первоцвітів. Під час екскурсії можна побачити дику природу Карпат, навчитися розрізняти весняні квіти та дізнатися, які з них занесено до Червоної книги.
Відпочинок на «Хуторі Тихому» навесні - можливість побачити пробудження природи, яка в одну мить скидає з себе зимові кайдани.