Статті

10 традиційних страв Карпат

Поїздка в Карпати - це не тільки про гірські панорами, що захоплюють дух, відпочинок від міського шуму, але ще й про унікальні знайомства з місцевою кухнею. «Хутір Тихий» пропонує поринути у світ смачної їжі та нових гастрономічних відкриттів, які з великою часткою ймовірності переростуть в справжню любов.

Коли традиції гуцульської кухні оживають

meal_khutir_3

Ресторан «Хутору Тихого» - дивовижне місце, де з легкої руки шеф-кухаря натуральні та екологічно чисті продукти перетворюються в ароматні страви. Якщо ви цінуєте традиції гуцульської кухні й місцевий колорит, не відмовляйте собі в задоволенні спробувати кращі позиції з нашого меню.

1. Банош по-панськи. Секрет святкової страви криється в вивіреному поєднанні кукурудзяного борошна, сметани й шкварок, майстерно приправлених бринзою, грибами та цибулею. Смачний і наваристий банош ідеально підійде для прохолодної погоди.

2. Гуслянка або «Зимове молоко». За легендою, рецепт цього кисломолочного продукту подарували жителям Карпат мольфари, зберігатися він може кілька місяців і чудово замінює собою звичайне молоко з настанням морозного сезону. Гуслянка вважається напоєм довгожителів, її вживання продовжує молодість і покращує здоров'я.

3. Кулеша. Традиційна страва української, а зокрема й карпатської кухні стало справжнім хітом ресторану. Поласувати кулешею однозначно варто - ви не уявляєте, наскільки смачною може бути правильно зварена кукурудзяна каша, поєднана з бринзою. Це ідеальний варіант дієтичної їжі - кулеша готується на простій воді, на відміну від баноша, який готують на сметані.

meal_khutir_1

4. М'ясо по-гуцульськи. Цибуля, сало і м'ясо - що ще потрібно для простого, але водночас оригінального й по-справжньому колоритного рецепта? Використання свіжих інгредієнтів з власної ферми гарантує гастрономічний феєрверк.

5. Форель з грибним соусом. Карпатська форель, вміло приготована з грибами, сметаною і цибулею - одна з кращих рибних страв, які можна замовити в ресторані Хутору.

6. Гриби в сметані - візитна картка карпатського краю. Страва має особливі смакові якості, адже готують її з ароматних лісових грибів, зібраних в екологічно чистій зоні.

7. Картопля по-гуцульськи. Цей продукт завжди був популярним серед українців, винятком не став і регіон Карпат. Додавання бринзи й шкварок до страви стало її родзинкою.

8. Книші. Невеликі картопляні пиріжки - класика багатьох слов'янських кухонь. Сирна начинка в поєднанні зі сметаною і яйцями надає книшам «гуцульський» колорит.

9. Кишка по-гуцульськи. Традиційний рецепт місцевої кухні, в якому для фаршу використовується не гречка, а кукурудзяне борошно з додаванням картоплі, свинини та цибулі. Спробувати страву варто з гуслянкою або легким салатом.

10. «Вечеря гуцула». Поживну страву, за дивним смаком якої ховається вміле поєднання білих грибів, зібраних в Карпатах, свинини, твердого сиру, помідорів, цибулі та зелені. Як фінальний штрих використовують гірчицю.

Відпочинок на Хуторі: на завершення гастрономічного знайомства

Шашлик зі свіжого м'яса, приготований на мангалі посеред карпатських схилів - погодьтеся, в цьому є велика частка романтики. У поєднанні з міцними гуцульськими настоянками така їжа тільки виграє і змушує подивитися на карпатську кухню під новим кутом.

meal_khutir_2

Місцеві традиції не можна уявити без меду, варення з гірських ягід і чаю, завареного на основі трав'яного купажу. У ресторані можна замовити й звичні міському жителю солодощі: панакоту, торти «Наполеон», «Шоколадний», тістечка і смачні пампушки з вишнями.

Серед «екзотичних» напоїв на особливу увагу заслуговує парне коров'яче та козяче молоко, яке за смаком не поступається сільському і навіть перевершує його. Тварини, що живуть на фермі Хутору, вирощуються в умовах вільного випасу, п'ють джерельну воду і харчуються карпатськими травами. Саме тому молочні продукти з еко-курорту можна використовувати для оздоровлення дітей та дорослих.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини