Статті

Свято Івана Купала в Карпатах 2019

У самий розпал літа, 7 липня, ми відзначаємо одне із найколоритніших та найдревніших свят – Івана Купала. Більше трьох тисяч років навколо нього зберігається аура магії та загадковості, а купальські легенди та обряди передаються із покоління в покоління. Це свято – частина української духовності та культури. А ще воно є вічним нагадуванням про те, наскільки сильним є наш зв'язок із природою. 

Карпати – ідеальне місце, щоб відчути справжній дух свята Івана Купала. Якщо Ви хочете відкрити для себе його магію, бажаєте стати учасником традиційних гулянь, завітайте на святкування до Карпат – на «Хутір Тихий».

natureview_hutir 

Історія та традиції Івана Купала

Івана Купала – надзвичайне свято, що прийшло до нас із глибин віків. Його відзначали ще за часів язичництва в день літнього сонцестояння. Так наші предки прославляли Сонце. Згодом свято набуло іншого змісту, адже 7 липня ми вшановуємо Івана Хрестителя. Однак багато дохристиянських купальських обрядів, символів та вірувань пройшли крізь віки та збереглися донині. 

• Купальський вогонь

За легендами, він очищує душу і тіло та захищає від усього лихого. Саме тому навколо купальського вогнища водять хороводи та стрибають через нього. А ще за повір’ям, магічний вогонь зміцнює любов та дарує щастя закоханим, які перестрибнуть через нього взявшись за руки.

• Купальська вода

Напередодні Івана Купала наступає ніч ворожіння. Дівчата плетуть вінки та разом зі свічками пускають їх на воду, щоб поворожити на свою долю. А рано вранці 7 липня прийнято купатись у річці або озері, адже в цей час вода очищує тіло, змиває з нього хвороби, дарує красу і забирає тривоги.

• Цілюща сила трав

У Карпатах вірять, що саме на Івана Купала рослини наповнюються силою природи та набувають цілющих властивостей. Тому трави, зібрані цього дня, цілий рік служать оберегом та найсильнішими природними ліками. 

Vinok_hutir

• Цвіт папороті – передвісник щастя

За повір’ям, ця чарівна квітка з’являється лише в ніч на Івана Купала. І той, хто знайде її, здобуде щастя та багатство. У наш час сміливці також вирушають на пошуки цвіту папороті, адже в купальську ніч можливі будь-які дива. 

Святкування Івана Купала на «Хуторі Тихому»

Напередодні Івана Купала, як тільки на гори опускаються сутінки, настає купальський вечір. Це той час, коли «Хутір Тихий» з оазису тиші перетворюється на міні-фестиваль. Для наших гостей концертна програма, театральні вистави, розваги і конкурси.  

На «Хуторі Тихому» уже сформувалися власні традиції святкування. Хороводи та стрибки через багаття, плетіння вінків та ворожіння, танці та пісні – Івана Купала у нас не обходиться без цих обрядів і забав. Ну і звичайно ж, кожен охочий може випробувати своє щастя та вирушити до загадкового карпатського лісу на пошуки квітки папороті.

Якщо Ваша літня відпустка 2019 припадає на свято Івана Купала, завітайте до Карпат. Купальські гуляння на «Хуторі Тихому» подарують Вам незабутні враження, а наші розваги доповнять палітру яскравих емоцій.

Хутірські розваги на Івана Купала

 На нашому курорті спекотні літні дні Ви зможете проводити у зоні відпочинку біля басейну. У кінному клубі – взяти уроки верхової їзди чи здійснити прогулянку верхи гірськими стежками. Любителі активного дозвілля можуть з вітерцем покататися на велосипедах та дослідити простори довкола курорту.

За порцією адреналіну пропонуємо вирушити у джип-тур або на рафтинг по річці Черемош. А  відчути азарт, потренувати свою внутрішню рівновагу і просто отримати задоволення Ви зможете на риболовлі чи полюванні. 

На «Хуторі Тихому» можна спробувати свої сили та вміння у традиційній сільській роботі: доїти кіз або корів, рубати дрова, косити траву, громадити сіно, доглядати за тваринами. Якщо ж Ви бажаєте влаштувати пікнік у горах, посеред мальовничої дикої природи, наша команда візьме на себе всі клопоти з його організації. 

Відпочинок на «Хуторі Тихому» на Івана Купала – це незабутнє святкування та захоплюючі емоції від розваг. У нас Ви доторкнетеся до купальських традицій, зануритеся в магічну атмосферу і отримаєте яскраві враження.

kupala_hutir

Проведіть свято Івана Купала з нами – на «Хуторі Тихому»! 

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини