Статті

Найкрасивіші водоспади Карпат

Карпати - унікальне місце України, яке вабить до себе дивовижними пейзажами, чарівними гірськими річками, кришталево чистою водою. Кожен, хто потрапляє в Карпати, назавжди закохується в цей казковий край. Особливо всіх підкорюють красиві і неповторні водоспади Карпат.

Кращі водоспади Карпат 

У Карпатах налічується близько трьох десятків гуркітливих і співочих, повноводних і витончених водоспадів. Не так легко дістатися до кожного з них, особливо, якщо відпочинок в Карпатах випадає на дощову пору року. Однак справжніх туристів ніщо не зупинить: ні мокрий сезон, ні засніжені стежки.

Слідуючи по знайомим звивистим гірським стежкам, можна дістатися до будь-якого водоспаду, насолодитися його дивовижною красою.

Однак є в Карпатах і водоспади, дорога до яких не супроводжується складними перешкодами, але від цього вони не стають менш привабливими. У шанувальників цього дивного краю є свої улюблені водоспади, чарівні і закохують в себе неповторною родзинкою і таємницею.

Гук Женецький 

Чудовий п'ятнадцятиметрової водоспад серед скелястих берегів вабить до себе мандрівників. Щоб побачити таку фантастичну картину, потрібно подолати чималий шлях, прямуючи до вершин гір Синяк і Хом'як.

Внизу водоспаду утворилося дивне озерце, зануритися в яке прагнуть багато, почувши від місцевих жителів давнє повір'я. Якщо слідувати цій традиції, мандрівник обов'язково зустріне неймовірно величезну удачу.

Пробій 

У Карпатах можна насолодитися і менш спокійними, але розкішними водоспадами. Річка Прут статно несе свої води. Однак такий спокій може виявитися оманливим. Вируюча вода красиво і потужно розсікає валуни, ваблячи до себе мандрівників. Тут завжди можна зустріти весільні процесії, художників і просто відпочиваючих. Не можна піддаватися спокусі самостійно підкорити пороги водоспаду. Складно утримати рівновагу, ще складніше вибратися з бурхливої води, потужні хвилі Прута збивають з ніг.

І все-таки гарні пейзажі водоспаду Пробій умиротворюють, сприяють поліпшенню настрою, тому берег Прута усипаний ресторанчиками і сувенірними крамницями. Відвідування цього дивного місця стане незабутнім і приємним.

Манявка 

В Івано-Франківській області є чарівне село Манява. Недалеко від нього, на східному схилі хребта Чортків, розташована вузька ущілина. Саме до нього спрямовуються мандрівники, щоб на власні очі побачити чарівну картину - шістнадцатиметровий водоспад. Біля його підніжжя розкинулося красиве озеро, в якому прийнято купатися, оскільки воно має оздоровчо-цілющі властивості. Недалеко від водоспаду знаходяться Манявський скит та Блаженний камінь, відвідати які також бажають багато гостей.

Труфанец 

Гості Закарпаття можуть помилуватися і найвищим водоспадом цього краю. До того ж досягти цього дивного місця легко. Всі дороги, що ведуть до водоспаду, позбавлені природних перешкод, тому мандрівникам не доведеться долати гірські перешкоди.

Водний потік, який утворює водоспад Труфанец, падає з висоти 36 метрів. Природа поблизу цього водоспаду збереглася практично первозданною. Тут неможливо зустріти сувенірні лавки, ресторани і кафе. Однак місцеві жителі подбали про комфорт гостей свого краю. Біля водоспаду споруджено красиву альтанку, а два береги потоку з'єднані оригінальним містком. Недарма це місце є улюбленим для мандрівників.

Водоспади Карпат - це унікальний дар природи, відчути який можна тільки, особисто відвідавши цей чарівний край.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини