Статті

Безпека в горах у теплу пору року

Українські Карпати в теплу пору року перетворюються на справжній зелений рай, де можна милуватися захопливими краєвидами, ставати ближче до природи й відпочивати душею. Багато мандрівників вважають за краще вирушати в гори, де відпустка проходить в ідеальному спокої.

tourist_hutir

Гірська ідилія: не забуваємо про правила безпеки

Погода у горах мінлива, тому поцікавитися прогнозом варто заздалегідь, якщо ви не хочете кілька днів мокнути під дощем. Проживання в наметі на вершині хребта - не найкраща ідея, адже на такій висоті вітри бувають дуже сильними та пронизливими. Низини під час дощу миттєво наповнюються водою - навіть невелика западина або колія легко перетвориться в справжню річку. У похід обов'язково візьміть з собою теплі речі й дощовик, які стануть справжнім порятунком при різкій зміні температури.

Одяг повинен відповідати погоді - це виключить переохолодження чи перегрівання. Перевагу надавайте натуральним тканинам, джинсам і шортам, взуття обирайте зручне і водонепроникне, а також пам'ятайте про головні убори. Не варто забувати про аптечку, в якій повинні знаходитися анальгетики, пластирі, бинти, засоби від комах, протиалергійні препарати та активоване вугілля.

shoes_hutir

Навіть, якщо ви відправляєтеся в гори на кілька годин завжди беріть з собою добовий запас води та достатню кількість калорійної їжі, яка нешвидко псується (консерви, печиво, хліб, горішки та подібне). Наявність таких предметів, як ніж, сірники і ліхтарик також необхідність у будь-якому поході. Прихопіть із собою power-bank і не забувайте вписати у свій телефон номер служби МНС (Міністерство Надзвичайних Ситуацій) регіону, де ви плануєте подорож.

У карпатських горах мало диких тварин. Найчастіше вони самі бояться дорослих людей і вважають за краще уникати зустрічі. Але навіть у такому випадку потрібно знати основні правила поведінки на привалі або маршруті:

• Ведмеді бояться шуму - якщо ви будете голосно говорити, співати, насвистувати або створювати інші звуки, тварина завчасно піде геть. Від самки з ведмежатами краще відразу тікати.

• Гадюки кусають тільки в разі переляку або якщо на них наступити, тому завжди уважно дивіться під ноги. Побачивши змію, не робіть різких рухів, відійдіть і пропустіть її.

• Дорослі кабани, особливо у великих групах, дуже небезпечні. Одна тварина в більшості випадків нападати не стане. При зустрічі не кричіть і не кидайте в неї каміння або палиці, щоб не провокувати напад. Порятунком стане дерево, на яке потрібно піднятися на безпечну висоту. У такому випадку тварина втратить інтерес і піде.

• Вовк нападе на людину тільки в разі сильного голоду (що буває взимку), при цьому найкращою стратегією порятунку стане повільний відступ, а не швидкий біг. Залазити на дерево не варто, оскільки хижак приведе зграю, яка буде очікувати внизу на втрату ваших сил.

Завжди подорожуйте групами, а не поодинці, і тим більше не пускайте в самостійні походи дітей. При зустрічі не провокуйте диких тварин до агресивних дій, не беріть їх малюків на руки - це гарантує максимальну безпеку.

palatka_hutir

Якщо ви заблукали у горах, не слід у паніці спускатися до низовини - залишайтеся на відкритій території, щоб максимально полегшити пошуки службі порятунку. Не шукайте стежку після настання сутінків або в нічний час, щоб не погіршити ситуацію, обов'язково прислухайтеся до можливих звуків. Почувши голоси людей, шум дороги або інші ознаки цивілізації, не поспішаючи прямуйте у тому напрямку.

«Хутір Тихий» - місце спокою посеред гір

Еко-курорт «Хутір Тихий» стане вашим оазисом посеред Карпат - тут можна відчути єднання з природою, насолоджуючись максимальним комфортом проживання. Ніяких гучних сусідів, стресу та інших міських «принад» - тільки буковинські пейзажі, спів птахів і гармонія душі!

Відпочиваючи на Хуторі, ви завжди можете відправитися в одноденний похід в гори. Невелика подорож дозволить помилуватися озером, водоспадом або мальовничою панорамою, які знаходяться недалеко від еко-курорту. Візьміть на перекус кілька бутербродів, фрукти, шоколад або зерновий батончик, а також достатню кількість води. Не забувайте зберігати оптимальний водний баланс організму - це гарантує хороше самопочуття в теплу пору року.

family_hutir

У похід можна піти й з дітьми від 7 років - вони добре впораються з коротким маршрутом. Слідкуйте за їх безпекою і контролюйте, оскільки допитливість маленьких туристів часто стає причиною непотрібних пригод.

 

Поділитись статтею в соціальних мережах: google_plus
Наші

Новини